Size bir telefon kadar yakınız
0262 606 19 64
Dil Seçin
tren
Dil Seçin
tren

TAHLİYE VE BASINÇLANDIRMA TEST ÜNİTELERİ

Anasayfa » TAHLİYE VE BASINÇLANDIRMA TEST ÜNİTELERİ

Üretim sırasında kalite kontrol.
Buzdolapları ve dondurucu üreticileri, çevre koruma ve işletim güvenliği konusunda artan taleplerle yüzleşmek zorundadır. Soğutucu akışkan sistemlerinin sızdırmazlığına ilişkin kapsamlı uluslararası standartlar ve düzenlemeler, sürekli olarak revize edilmekte ve sürekli olarak daha katı hale getirilmektedir. Soğutucu akışkanların atmosfere salınmaması gerektiği belirtilen hedef, FT Tracer karışımı ve basınçlandırma ünitesi ve/veya Sızıntı Dedektörü kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Soğutma tesislerinin, dondurucuların, buzdolaplarının, soğutma ünitelerinin vb. üretiminde, montajında veya periyodik bakımlarında, sızıntılara karşı test edilmeli ve sonuçları sıkı düzenlemelere uygun olarak kayıt altına alınmalı, müşteri şikayet gereksinimlerini en aza indirerek ve kaliteli bir tedarikçi olarak imajınızı sağlamalıdır. uzun ömürlü, güvenilir ve kaliteli soğutma sistemleri.

Soğutma devrelerinde kaçak tespit yöntemi süreci
FT Tracer karışım ve basınçlandırma üniteleri, kaçak tespitinin ilk adımlarını gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. Bu, aşağıdaki testler vasıtasıyla devre sızdırmazlığının kalitesi artırılarak gerçekleştirilir:

Yükselen test ile tahliye (büyük kaçaklar için)
Çürüme testi kullanılarak basınç kararlılığının kontrolü ile basınçlandırma
Sonunda FT Tracer karışımı ve basınçlandırma ünitesi ile arayüzlenen Sızıntı dedektörlerinin kullanımıyla yerel sızıntı tespiti.
Sonuç, bir Veri İşleme Merkezinde saklanabilen veya müşterinin üretim gereksinimlerine göre yazdırılabilen eksiksiz bir süreç raporudur.

Sızıntı dedektörleri en küçük sızıntıları bile tespit eder. İster mobil ister sabit kaçak dedektörü olsun, pratik kullanım için tasarlanmıştır ve kullanımı son derece kolaydır. HFC, CO2 ve yanıcı soğutucuların yanı sıra helyum ve hidrojen, ortam havasına veya deterjanlara karşı çapraz hassasiyet olmadan doğrudan tespit edilebilir.

Genel faydalar:

  • En küçük sızıntıları bile algılama
  • Yasal olarak gerekli standart ve düzenlemelere uygunluk
  • Yoğun ve güvenli bileşenler sayesinde çevre koruma
  • Kalite gerekliliklerinin yerine getirilmesi
  • Güvenilir sızıntı testi ile görüntü yükseltme
  • Üretimde süreç optimizasyonu
  • Soğutucu akışkan kaybı olmadığı için daha düşük enerji tüketimi
  • Kolay kullanım

iAmiata Ürün Detayları

Kaçak Dedektörleri Ürün Detayları

INFICON ECOTEC E3000 Tamiri - INFICON PROTEC P3000 Tamiri