Size bir telefon kadar yakınız
0262 606 19 64
Dil Seçin
tren
Dil Seçin
tren

HFC, HC ve Helyum Gazlarının Çevresel Zararları ve INFICON Sızıntı Dedektörleri ile Üretimde Minimum Kaçak

HFC, HC ve Helyum Gazlarının Çevresel Zararları ve INFICON Sızıntı Dedektörleri ile Üretimde Minimum Kaçak

Sanayi ve üretim sektörleri, modern yaşamın pek çok kolaylığını bize sunuyorlar. Ancak bu kolaylıklar, özellikle HFC (Hidroflorokarbon), HC (Hidrokarbon) ve helyum gibi gazların kullanımıyla birlikte çevresel sorunları da beraberinde getiriyor. INFICON sızıntı dedektörleri gibi yüksek teknoloji ürünleri, bu gazların kaçaklarını önlemeye yardımcı olarak üretimde sürdürülebilirliği sağlıyor.

Gazların Çevresel Zararları

HFC Gazları

HFC’ler özellikle klima ve buzdolapları gibi soğutma cihazlarında yaygın olarak kullanılır. Ancak bu gazlar, yüksek küresel ısınma potansiyelleri nedeniyle atmosfere salındığında zararlı olabilirler.

HC Gazları

HC veya hidrokarbon gazları, genellikle yakıt olarak kullanılır ve yanma işlemi sırasında karbon salımına yol açabilir. Bu da hava kirliliğini ve sera gazı emisyonlarını artırabilir.

Helyum

Helyum genellikle zararsız olarak kabul edilir, ancak büyük miktarlarda salındığında atmosferden kaybolabilir ve yerine konamaz, bu da bir kaynak sorununa yol açabilir.

INFICON Sızıntı Dedektörleri: Çözüm Yolu

INFICON, üretim süreçlerinde olası gaz kaçaklarını tespit etmek için özel olarak tasarlanmış sızıntı dedektörleri üretir. Bu cihazlar:

  1. Hassas Tespit: INFICON dedektörleri, çok düşük kaçak oranlarını bile tespit edebilecek hassasiyette üretilmiştir.
  2. Hızlı ve Etkili: Cihazlar, üretim hattındaki aksamaları önlemek için hızlı ve etkili bir şekilde çalışır.
  3. Çoklu Gaz Seçenekleri: INFICON cihazları, HFC, HC ve helyum gibi farklı gazları tespit edebilecek kapasiteye sahiptir.

Bu sayede, üretim süreçleri daha çevre dostu hale getirilebilir.

INFICON E3000 MULTİ GAZ DEDEKTÖRÜ

Üretim süreçlerinde kullanılan HFC, HC ve helyum gibi gazlar, kontrolsüz bir şekilde atmosfere salındığında çevresel sorunlara yol açabilir. INFICON gibi sızıntı dedektörleri, bu gazların kaçaklarını tespit ederek, üretimde minimum kaçak oranı ile daha sürdürülebilir bir üretim yapılmasını sağlar.

INFICON ECOTEC E3000 Tamiri - INFICON PROTEC P3000 Tamiri